Laster Arrangementer
lørdag 27. september 2025

Klokken
20:00 - 23:30

Ambolt Rock og Byscena presenterer: Cadaver og Allfader!

This is gonna be HEAVY

Cadaver har siden 1988 vært et av Norges mest innflytelsesrike ekstrem metal-band, ledet av den legendariske Anders Odden.
Med seks albumutgivelser siden debuten i 1990 har bandet alltid utfordret sjangerens grenser ved å integrere uventede musikalske elementer.

I 2024 gravde Anders Odden dypt i Cadavers historie og fant uutgitt materiale fra bandets tidlige år.
Før de signerte med Earache Records i 1992, spilte de inn rå og upolerte versjoner av låtene som senere ble …In Pains, inkludert en uferdig sang kalt “Maltreated Mind Makes Man Manic.”
Odden fullførte dette materialet i Studio Tomb i Råde, hvor Cadaver opprinnelig ble startet.

Med det gamle bandet gjenforent, ble den opprinnelige visjonen realisert. Resultatet er Hymns of Misanthropy, et album fra 1991 som endelig lanseres i april 2025 gjennom Listenable Records.
Albumet viser Cadavers unike bidrag til ekstrem metal samt deres innflytelse på den tidlige norske black metal-scenen. Hymns of Misanthropy byr på en kraftfull og rå del av Cadavers historie, som bekrefter deres evne til å utfordre grensene for ekstrem metal.
Live er Cadaver forsterket av den anerkjente trommeslageren Bjørn Rønnow (kjent fra Borknagar og Trollfest) og Eilert Solstad på kontrabass, som tilfører en unik dimensjon til bandets intense uttrykk.
Cadaver fortsetter å levere kompromissløs death metal – rått, utfordrende og aktuelt!
Vi i Allfader gleder oss voldsomt til å spille en «skikkelig» konsert igjen🤘🏼
Siden vi sist spilte sammen med Cadaver har vi bare gjort én gig på Mo, og det var den berømte «allsang-konserten» med bare coverlåter.
Slik blir det ikke denne gangen, siden vi endelig har sluppet nytt album.
Forvent mye nytt!
Praktisk info:
Kjøp billetter HER
Dørene åpner: 20:00
Konsertstart: TBA
Aldersgrense: 20år